Capitalica Capitalica Asset Management +370 612 90001 [email protected]

Baigtos pirmojo „Capitalica” biurų komplekso „Verde“ pastato statybos Rygoje

Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Tad šio komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio projekto Latvijos sostinėje, kurio bendra vertė – daugiau kaip 65 mln. eurų, dalį. Be kita ko, naujasis statinys yra pirmasis ir kol kas vienintelis A klasės biurų pastatas, užbaigtas Latvijoje 2022 m.

 

„Projektą pradėjome įgyvendinti 2020 m. lapkritį, ir, kaip iš pradžių planavome, pirmieji nuomininkai įsikels į kompleksą jau šią vasarą. Tai vienuolikos aukštų A klasės biurų pastatas, iškilęs 1,3 ha ploto sklype, kuris yra perspektyviausioje šiuolaikinio verslo kvartalo Skanstės vietoje – Hanzas ir R. Hirša gatvių sankirtoje. Nuo tvarios architektūros ir energiją taupančių sprendimų iki šalia esančios teritorijos apželdinimo – visa tai tik įtvirtina „Verde“ kaip žaliausią biurų kompleksą Latvijoje“, – pažymi Andrius Barštys, „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius.

 

Žaliosios komercinės erdvės idėją įgyvendino Latvijoje pripažinti architektai Andris Kronbergs ir Jānis Zvejnieks („ARHIS Architects“), kraštovaizdžio architektė Linda Zaļā („Zala Landscape Architects“). Komplekso konstrukcijų įrengimu rūpinosi statybos inžinierius Matīss Apsītis („Arenso“), o techninę statybos priežiūrą vykdė įmonė „Forma 2“. Šiuo metu įmonėje „VESTA Consulting“ vyksta BREEAM vertinimo procesas siekiant gauti tvaraus pastato sertifikatą „Excellent“. Objekto statybos procesui vadovauja SBA grupei pavaldi bendrovė „Notus Developers“, generalinis projekto rangovas – statybos bendrovė „Velve“.

 

Pastatą valdys įmonė „Colliers“, kuri šiuo metu yra išskirtinė „Verde“ nuomos partnerė. Vartotojų patogumą sprendžiant kasdienius veiklos klausimus užtikrins šiuolaikiška internetinė patalpų valdymo platforma „Pingin“, kuri pirmą kartą Latvijoje bus įdiegta būtent biurų kompleksui „Verde“.

 

Apžvelgdama tai, kas pasiekta, bendrovės „Velve“ valdybos pirmininkė Vineta Verika pasakoja: „Įmonei tai buvo vienas iš įdomiausių ir sudėtingiausių plėtros planų per pastaruosius metus. Statydami biurų komplekso A korpusą sunaudojome 37,5 tūkst. kv. m. betono, įrengėme įstiklintą 7000 kv. m. ploto fasadą. Be to, atliekant apželdinimo darbus pasodinta beveik 10 tūkst. augalų. Visas statybos procesas, kuriam pasitelkėme apie 100 subrangovų ir tiekėjų, buvo koordinuojamas ir įgyvendintas pagal griežtus BREEAM „Excellent“ lygio standarto reikalavimus, taikomus tvariems pastatams. Džiaugiamės, kad nepaisant sudėtingų sąlygų, su kuriomis šiuo metu susiduria statybų sektorius, mums pavyko užtikrinti aukščiausią šio pastato kokybę, ką įrodo ir tai, kad pastatas buvo atiduotas eksploatuoti laiku“.

 

Bendras А korpuso plotas (11 aukštų, požeminė automobilių stovėjimo aikštelė ir vidinis kiemas) yra 22 000 kv. m., o nuomojamas plotas ir bendrojo naudojimo patalpos – 15 000 kv. m. Pažymėtina tai, kad šiuo metu jau išnuomota 78 proc. A korpuso patalpų,  pirmosios įmonės jau baigia patalpų apdailą ir rengiasi įsikelti.

 

Tvarūs inžineriniai-techniniai sprendimai ir šiuolaikiškas valdymas

Pirmajame biurų komplekso „Verde” korpuse įrengta aukštos kokybės šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistema, skirta reguliuoti patalpų mikroklimatui. Pastate įdiegti oro valymo sprendimai, veikia oro drėkinimo sistemos, šaldymo sijos ir CO2 jutikliai. Šių charakteristikų dėka „Verde“ yra A energinės klasės pastatas, atitinkantis beveik nulinio lygio energijos pastato „nZEB” (angl. nearly Zero Energy Building) reikalavimus.

 

„Įmonei „VESTA Consulting“ buvo didelė garbė dalyvauti šiame projekte, ypač pažymėtume puikų visų jį įgyvendinusių šalių bendradarbiavimą. Projektavimo ir statybos metu daug dėmesio buvo skiriama ekologijai ir pastato nuomotojų komfortui. Projekto apželdinimas paremtas miesto sodo koncepcija – daug vaismedžių, pritraukiančių paukščius ir skatinančių biologinę įvairovę; tai ir paukščių lizdai, vejos, žaliosios erdvės viršutinių aukštų terasose. Be to, statant pastatą išsaugoti sklype augantys medžiai – „Velve“ puikiai įveikė šią užduotį. Tokie sprendimai ne tik padeda kovoti su klimato kaitos padariniais, mažinant vadinamąjį „šilumos salos“ efektą, bet ir suteikia pridėtinę vertę pastatų naudotojams, nes čia pritaikyti geriausi biofilinio projektavimo principai. Projektuojant kompleksą taip pat buvo analizuojami pasyvių namų projektavimo aspektai, kaip antai: saulės poveikis, vyraujančių vėjų įtaka šiluminiam pastato ir teritorijos komfortui, dienos šviesos panaudojimas pastate. Į analizės rezultatus atsižvelgta projektuojant pastatų išdėstymą ir parenkant fasadų sprendinius, tai galima matyti užbaigus statybą“, – priduria Alona Purvlice, „VESTA Consulting“ architektė, vyresnioji konsultantė tvarios plėtros klausimais.

 

Patys žaliausi A klasės biurai Rygoje

Penktajame pastato aukšte yra bendra pastato naudotojams skirta 600 kv. m. ploto terasa, kurioje įrengtos darbo vietos gryname ore ir daug vešlios žalumos, įskaitant kelis 5 m aukščio medžius. Iš terasos atsiveria panoraminis vaizdas į Skanstės rajoną ir istorinį Rygos centrą. Nuomininkai galės pasinaudoti ir papildomais patogumais, skatinančiais darbo našumą bei gerą savijautą – erdviu vestibiuliu su registratūra, bendra virtuve su vieta kavos pertraukėlėms, dušo kabinomis priešais dviračių aikštelę, konferencijų centru, galinčiu aptarnauti iki 60 žmonių, taip pat kitais A klasės pastato privalumais.

 

Pirmojo korpuso darbuotojus ir lankytojus jau dabar pasitinka vešli augmenija visoje teritorijoje – jauni vaismedžiai, krūmai ir daugiamečiai žydintys augalai, taip pat seni medžiai, kurie buvo tikslingai saugomi visą statybos laiką.

 

Apie „Verde“

 „Verde“ (www.verde.lv) bus žaliausias A klasės biurų kompleksas Rygos Skanstės rajone ir vienintelis A klasės biurų centras mieste. Kompleksą „Verde“ sudarys du biurų pastatai, kurių bendras nuomojamas plotas – 30 000 kvadratinių metrų (45 000 kvadratiniai metrai kartu su požemine automobilių stovėjimo aikštele). Šis projektas buvo plėtojamas pagal aukščiausius tvarumo standartus BREEAM „Excellent“ ir beveik nulinės energijos pastatų standartus nZEB (angl. nearly Zero Energy Building). Konkurse „Tvarumas architektūroje, statyboje ir dizaine 2020“ kompleksas „Verde“ reitinguotas tarp tvariausių projektų.

 

„Žalioji“ pasaulėžiūra komplekse „Verde“ įkūnijama tvariu ir šiuolaikišku architektūriniu sprendimu, kurį įgyvendino Latvijos architektai Andris Kronbergs ir Jānis Zvejnieks („Arhis Architects“), taikydami A klasės energinio efektyvumo ir išmaniuosius pastato valdymo sprendimus. Kompleksas „Verde“ išsiskirs 600 kvadratinių metrų ploto terasų žaluma, jose pasodintais medžiais ir kitais augalais, taip pat kieme įrengtomis žaliomis lauko darbo vietomis.

 

Kontaktinis asmuo:

Andrius Barštys

Generalinis direktorius, Partneris

Mob.: +370 612 30260

E-mail: [email protected]

Upės g. 21-1,  LT-08128 Vilnius, Lietuva

www.capitalica.lt

This site is registered on wpml.org as a development site.