Capitalica Capitalica Asset Management +370 612 90001 [email protected]

„Capitalica Asset Management“ sėkmingai išplatino 9,1 mln. obligacijų emisiją: paklausa 3 kartus viršijo pasiūlą

Informacija žiniasklaidai, 2024 m. birželio 5 d.

SBA grupės investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ įmonė „Capitalica Z114 Real Estate Fund“ pranoko lūkesčius ir sėkmingai išplatino net 9,1 mln. eurų vertės obligacijų emisiją. Pritrauktos lėšos bus skirtos naujam A klasės verslo centrui „Sand Offices“ Vilniuje vystyti. Biurų pastatas duris atvers jau šių metų pabaigoje.

„Capitalica Asset Management“prieš kelias savaites pradėjo viešą 3 mln. eurų vertės obligacijų emisijos platinimą, esant poreikiui buvo galimybė išplėsti iki 6 mln. eurų. Dėl itin didelio investuotojų susidomėjimo sumą įmonė padidino net iki 9,1 mln. eurų.

Josvadovas Mindaugas Liaudanskas džiaugiasi, jog dar vieną viešą obligacijų emisijos platinimą užbaigė sėkmingai: „Paklausa viršijo pasiūlą 3 kartus. Sulaukėme itin didelio susidomėjimo iš privačių ir juridinių investuotojų visose trijose Baltijos šalyse. Rezultatai rodo, kad investuotojai pasitikimi mumis ir tiki projekto sėkme, kuris neabejotinai yra vienas ryškiausių ir kokybiškiausių šių metų komercinio nekilnojamo turto projektų Vilniuje. Platinamų obligacijų pasiūlos perviršį lėmė gera verslo centro „Sand Offices“ lokacija –  Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryža, taip pat įpusėjusi statybų stadija ir potencialių nuomininkų paklausa.“

Obligacijoms buvo taikoma metinė 6 % + 6 mėn. EURIBOR palūkanų norma, o palūkanos bus mokamos reguliariai – kas pusmetį, t.y. birželio ir gruodžio mėn. Išpirkimo terminas – 2026 m. birželio 29 d. Minimali investicinė suma siekė 1033,39 eurų, emisijos pajamingumas – 10,5 %. 

Išperkant obligacijų emisiją dalyvavo 172 investuotojai, iš kurių 134 – Lietuvos, 37 – Estijos, 1 – Latvijos. Platinimą organizavo „Šiaulių bankas.“

Anot Eglės Džiugytės, „Šiaulių banko“ Finansų rinkų departamento vadovės, investuotojai, laukdami Europos Centrinio Banko sprendimo pradėti mažinti bazinę palūkanų normą, skuba užfiksuoti patrauklias vietos rinkos siūlomas grąžas, ypatingai įvertindami projektus su NT įkeitimu. Tokie projektai, kaip „Sand Offices“, savo viešomis emisijomis prisideda ne tik prie kapitalo rinkų kokybės standarto kėlimo, bet taip pat atveria namų rinkas ir kaimyninių šalių investuotojams. Džiugu matyti, kad į vietos projektus savo lėšas įdarbina vis daugiau estų, sako ji.

Tai buvo antroji vieša „Capitalica Asset Management“ obligacijų emisija, skirta „Sand Offices“ projekto vystymui. Pirmąją viešą 3,4 mln. Eur vertės obligacijų emisiją įmonė išplatino šių metų kovo mėnesį.

„Sand offices“ projekto statybai jau skirta 12,9 mln. eurų, numatoma verslo centro vertė – apie 30 mln. eurų.

APIE „CAPITALICA ASSET MANAGEMENT“           

„Capitalica Asset Management“ (www.capitalica.lt) yra investicijų valdymo bendrovė, valdanti investicijų fondus, investuojančius į komercinį nekilnojamąjį turtą ir ne nuosavybės vertybinius popierius Baltijos šalyse bei Europos regione. Bendrovė valdo 12 objektų arba 108 000 m2 nekilnojamojo turto, dar 20 000 m2 – plėtojama. Pasinaudodama savo patirtimi kapitalo rinkų, nekilnojamojo turto ir investicinių fondų srityse, bendrovė suteikia galimybę privatiems ir instituciniams investuotojams gauti stabilią grąžą. CAM fondai yra licencijuoti ir prižiūrimi Lietuvos banko, o obligacijos kotiruojamos „Nasdaq“ vertybinių popierių biržoje. „Capitalica Asset Management“ kontrolinį akcijų paketą (70 proc.) valdo viena didžiausių Lietuvos verslo grupių SBA grupė, dar 30 proc. – „Capitalica Asset Management“ valdybos pirmininko Andriaus Barščio įmonė „Fox Holdings“.

This site is registered on wpml.org as a development site.