Capitalica Capitalica Asset Management +370 612 90001 [email protected]

„Capitalica“ NT fondas sėkmingai užbaigė 5 mln. eurų vertės obligacijų emisijos platinimą

Investicijų valdymo įmonės „Capitalica Asset Management“ valdomas „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ trimis mėnesiais anksčiau nei planuota viešai išplatino visą 5 mln. eurų vertės obligacijų emisiją, per kurią pritrauktos lėšos bus investuojamos į dviejų A klasės verslo centrų kompleksą VERDE Rygoje.

 

„Sėkmingas ir greitesnis nei numatyta emisijos išplatinimas patvirtino mūsų prielaidą, kad žemų palūkanų aplinkoje investuotojus domina platesnė finansinių priemonių paletė, siekiant investuoti į NT. Atsižvelgiant į dabartinę obligacijų paklausą, gerokai pranokusią mūsų lūkesčius, tikėtina, kad tokių rinkos instrumentų kaip obligacijos su fiksuota grąža investuotojams pasiūlysime ir netolimoje ateityje, – sakė „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Andrius Barštys. – NT vystytojams obligacijos patrauklios dėl galimybės plėsti projektų finansavimo šaltinius“.

 

Anksčiau planuota, kad „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ obligacijos bus platinamos trimis etapais, o emisijos platinimas truks iki gruodžio 3 dienos, tačiau užteko dviejų etapų. „Capitalica Asset Management“ vadovo teigimu, rinkoje akivaizdžiai jaučiamas aukštesnės grąžos investavimo instrumentų vakuumas. Pasak A. Barščio, žemų palūkanų eroje investuotojai aktyviai ieško įvairiausių lėšų įdarbinimo variantų, o iš esmės tik profesionaliems investuotojams prieinami „Capitalica“ nekilnojamojo turto projektai tapo pasiekiami ir smulkiesiems.

 

„Aukščiausios klasės komercinio nekilnojamojo turto projektai yra viena populiariausių ir pelningiausių investicijų krypčių visame pasaulyje, tačiau įėjimo riba paprastai yra ganėtinai aukšta. Šiuo atveju minimali 100 eurų investicijų suma leido smarkiai praplėsti investuotojų ratą ir tapti mūsų partneriais ambicingame nekilnojamojo turto projekte Rygoje bei uždirbti iš jo grąžą“, – teigia A. Barštys.

 

Jo teigimu, obligacijų patrauklumą didina ir tai, kad jomis prekiaujama biržoje.

 

Trejų metų trukmės obligacijoms taikoma 5 proc. metinė palūkanų norma, palūkanos mokamos kas ketvirtį. „Capitalica“ obligacijų emisiją platino AB „Šiaulių bankas“. Į „Capitalica“ NT fondo obligacijas investavo daugiau kaip 100 fizinių ir juridinių investuotojų, o įsigijusiems obligacijas iki rugsėjo 3 d. jau bus išmokėtos pirmosios atkarpos palūkanos.

 

„Capitalica Asset Management“ šiuo metu yra paskelbusi generalinio rangovo konkursą VERDE projektui Rygoje. Iš viso į 45 tūkst. kvadratinių metrų ploto, kartu su požeminiu garažu, verslo centrus ketinama investuoti apie 60 mln. eurų. Išskirtinio dizaino VERDE biurų kompleksas, planuojamas statyti pagal BREEAM Excellent standartą, duris turėtų atverti jau 2021 metais.

 

Be Rygoje plėtojamo projekto, „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ taip pat valdo Kaune, šalia Neries veikiantį verslo centrą „Kauno dokas“, Klaipėdoje įsikūrusį prekybos centrą „Luizė“ bei Vilniuje esantį verslo centrą „135“. Be kitų investuotojų, į „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ praėjusių metų pabaigoje ir šiemet investavo ir „INVL Asset Management“ valdomi pensijų fondai.

 

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ valdanti „Capitalica Asset Management“ užsiima Baltijos šalių komercinio nekilnojamojo turto valdymu. Investicijų valdymo įmonė buvo įsteigta 2016 m. Kontrolinis „Capitalica Asset Management“ akcijų paketas (80 proc.) priklauso vienai didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių SBA, 20 proc. akcijų – A. Barščio įmonei „Fox Holdings“.

This site is registered on wpml.org as a development site.