Capitalica Capitalica Asset Management +370 612 90001 [email protected]

Nuotraukų galerija iš paukščio skrydžio: kaip atrodo buvusiose molio kasyklose kylantis verslo centras

 Informacija žiniasklaidai, 2024 m. vasario 14 d.

„Tikslas – ambicingas. Sausį darbus pradėjome, gruodį pro verslo centro duris jau kviesime žengti pirmuosius nuomininkus“, – teigia Andrius Barštys, šiuo metu A+ klasės verslo centrą „Sand Offices“ sostinės Šnipiškių rajone vystančios SBA grupės investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ bendraturtis ir valdybos primininkas. Pirmojo aukšto konstrukcijos iškilo buvusioje molio kasyklų ir plytinių vietoje.

Nuotraukų galerijoje galima pamatyti, kaip „Sand Offices“ atrodė darbus tik pradėjus sausį, ir kaip atrodo dabar, jau iškilus pirmajam aukštui.

„Dėl pasirinktos pastato konstrukcijos galime dirbti greitai ir kokybiškai. Verslo centras statomas pasitelkiant surenkamą gelžbetonį. Tai reiškia mažiau kolonų patalpų viduje bei lengvesnius išplanavimo ir inžinerinių tinklų sprendinius“, – teigia A. Barštys.

Anot jo, pastato fasado apdailai naudojamos klinkerio plytos – tai gana retas architektūrinis pasirinkimas Lietuvoje. Dėl ilgaamžiškumo, kokybės ir natūralumo klinkerio plytos dažniau naudojamos Vakarų Europos miestuose.

Šiuo metu kylančio verslo centro „Sand Offices“ vietoje prieš kelis šimtus metų veikė molio kasyklos bei plytinės. Jose pagamintos plytos naudotos statant iki šių dienų stovinčius senuosius Vilniaus mūrinius pastatus.

„XVII-XVIII a. Šnipiškės buvo vienas svarbiausių keramikos industrijos rajonų. Dideliame plote į rytus nuo Kalvarijų gatvės ir į šiaurę nuo buvusios Ukmergės gatvės buvo molio ir kalkakmenio karjerai. Kasant karjerus darbininkai dažnai rasdavo mamutų kaulų – tuo garsėjo ši vietovė. Apjungus šiuos du istorinius vietovės faktus, išryškėjo ir verslo centro vizija – statant „Sand Offices“ nuspręsta naudoti smėlio spalvos atspalvius ir, žinoma, aplinkai draugiškus architektūrinius sprendimus“, – pasakoja A. Barštys.

APIE „CAPITALICA ASSET MANAGEMENT“           

„Capitalica Asset Management“ (www.capitalica.lt) yra investicijų valdymo bendrovė, valdanti investicijų fondus, investuojančius į komercinį nekilnojamąjį turtą ir ne nuosavybės vertybinius popierius Baltijos šalyse bei Europos regione. Bendrovė valdo 12 objektų arba 108 000 m2 nekilnojamojo turto, dar 20 000 m2 – plėtojama. Pasinaudodama savo patirtimi kapitalo rinkų, nekilnojamojo turto ir investicinių fondų srityse, bendrovė suteikia galimybę privatiems ir instituciniams investuotojams gauti stabilią grąžą. CAM fondai yra licencijuoti ir prižiūrimi Lietuvos banko, o obligacijos kotiruojamos „Nasdaq“ vertybinių popierių biržoje. „Capitalica Asset Management“ kontrolinį akcijų paketą (70 proc.) valdo viena didžiausių Lietuvos verslo grupių SBA grupė, dar 30 proc. – „Capitalica Asset Management“ valdybos pirmininko Andriaus Barščio įmonė „Fox Holdings“.

This site is registered on wpml.org as a development site.