Capitalica Capitalica Asset Management +370 612 90001 [email protected]

SEB bankas suteikė 60 mln. eurų finansavimą „Capitalica” biurų komplekso „Verde” plėtrai Rygoje

SEB bankas finansavo biurų komplekso „Verde” statybą Latvijos sostinės Skanstes verslo rajone. Investicijų valdymo įmonei „Capitalica Asset Management“ suteiktas 60 mln. eurų kreditas penkerių metų terminui.

 

„Suteikta paskola skirta ne tik objekto statybai, bet ir išpirkti anksčiau tam tikslui ne viešo platinimo būdu išleistas „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ obligacijas. Bendradarbiaujame su SEB banku nuo pat įmonės įkūrimo, o banko padalinio Latvijoje pasiūlytos sąlygos buvo priimtiniausios”, – sako „Capitalica Asset Management“ vadovas Andrius Barštys.

 

Šiuo metu pirmojo biurų komplekso korpuso statybos darbai artėja prie pabaigos. Šią vasarą „Verde” priims pirmuosius nuomininkus – jau išnuomota 75 proc. pirmojo A korpuso biurų ploto. Nekilnojamojo turto agentūra „Colliers“ yra išskirtinė biurų komplekso „Verde“ nuomos atstovė Latvijoje.

 

Antrojo korpuso statyba vyksta pagal įmonės numatytą planą. Abu pastatus jungiantys pirmieji aukštai, įskaitant ir požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, buvo pradėti statyti dar praėjusių metų vasarą.  Kaip ir pirmasis korpusas, antrasis bus 11 aukštų, turės 600 kv. metrų terasą su žaliomis erdvėmis ir darbo vietomis lauke. Šiuo metu jau įrengtos pastato gelžbetoninės konstrukcijos, pradedami fasado darbai. Visą biurų kompleksą pabaigti planuojama iki 2023 m. vidurio.

 

„Europos Sąjungoje NT sektorius į aplinką išskiria apie 36 proc. visos CO2 emisijos. Todėl bankai, investuotojai ir nuomininkai vis daugiau dėmesio skiria tvarumo principų įgyvendinimui, energijos vartojimo efektyvumui ir turto energinio naudingumo sertifikavimui. „Verde“ biurų kompleksas – vienas iš tvarios architektūros pavyzdžių, puikiai iliustruojančių, kaip tuo pačiu metu užtikrinti pastato energijos vartojimo efektyvumą ir, pasitelkiant gerai apgalvotus sprendimus, sukurti produktyvumą skatinančią aplinką“, – teigia SEB banko Latvijoje valdybos narys Ints Krasts.

 

„Didžiuojamės būdami žaliųjų biurų pradininkais Rygoje. „Verde“ suplanuotas kaip beveik energijos nenaudojantis pastatų kompleksas (angl. nearly zero-energy buildings) ir statomas pagal tvarumo spendimus atitinkantį BREEAM „Excellent“ standartą. Tikime, kad „Verde“ prisidės ne tik prie modernaus Skanstes verslo kvartalo plėtros, bet ir pritrauks daugiau investicijų į komercinio NT rinką Latvijos sostinėje”, – dalinasi lūkesčiais A. Barštys.

 

Daugiau informacijos:

Andrius Barštys

„Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius

[email protected]

+370 612 30260

This site is registered on wpml.org as a development site.