Capitalica Capitalica Asset Management +370 612 90001 [email protected]

SEB bankas suteikė pirmąją žaliąją nekilnojamojo turto paskolą biurų kompleksui „Kauno dokas“

SEB bankas suteikė ilgalaikę 20 mln. eurų paskolą investicinės bendrovės „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ biurų kompleksui „Kauno dokas“ finansuoti. Tai yra pirmoji žalioji nekilnojamojo turto paskola verslui Baltijos šalyse, kuri atitinka visus SEB žaliųjų obligacijų programoje nustatytus tikslus.

 

„Nekilnojamasis turtas yra vienas daugiausiai energiją vartojančių sektorių, tad ir jo poveikis aplinkai yra itin svarbus. Matome, kad ne tik sostinių, bet ir Kauno, ketvirto daugiausia gyventojų turinčio miesto Baltijos šalyse, biurų rinka pelno vis daugiau pripažinimo tarp profesionalių investuotojų. Didelį dėmesį tvarumo sprendimams skyręs ir tarptautinio standarto „BREEAM In-Use“ sertifikatą „Excellent“ gavęs verslo centras „Kauno dokas“ atitiko aukščiausius banko žaliųjų obligacijų programos kriterijus. Šis finansavimas rodo brandžią nekilnojamojo turto rinką, sutampančias verslo vertybes ir atsakingo verslo pastangas kurti ilgalaikę vertę“, – sako SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Vilius Juzikis.

 

SEB grupė, reaguodama į didėjantį investuotojų poreikį savo lėšas skirti klimato kaitą mažinantiems verslo projektams, 2008 metais kartu su Pasaulio banku sukūrė žaliųjų obligacijų koncepciją. 2017 metais SEB išleido savo pirmąsias 500 mln. eurų vertės žaliąsias obligacijas, o 2022 metais buvo išleista nauja net 1 mlrd. eurų siekianti obligacijų emisija. Pritrauktos lėšos investuojamos į didelę įtaką tvarumui darančių įvairių verslo sektorių projektus.

 

„Tvarumas yra esminis mūsų veiklos principas, kurio laikomės nuo pat savo veiklos pradžios ir į tai investuojame. SEB banko skirtas finansavimas padės užtikrinti ir tolesnį šios strategijos laikymąsi. Tai svarbu ne tik mums, kaip verslo centro valdytojui, bet ir jo nuomininkams bei fondo investuotojams. Tvarumą atitinkantys biuro kriterijai tampa viena iš privalomų sąlygų jį nuomojančioms kompanijoms. Tai ne tik pažangus požiūris į aplinką, bet ir efektyvus pastato išlaidų valdymas”, – pažymi „Capitalica Asset Management“ vadovas Andrius Barštys.

 

Ant Neries kranto esančiame biurų komplekse „Kauno dokas” pirmą kartą Baltijos šalyse yra įrengta ekonomiška ir draugiška aplinkai kondicionavimo sistema, patalpų vėsinimui naudojanti upės vandenį. Visos pastato erdvės suprojektuotos taip, kad į jas pakliūtų natūrali dienos šviesa, o pakeliamos grindys suteikia lankstumo planuojant biuro įrangos vietą bei valdant elektros šaltinių paskirstymą.

 

Daugiau informacijos:

Andrius Barštys

Generalinis direktorius, Partneris

Mob.: +370 612 30260

E-mail: [email protected]

 

Agnė Danaitė

SEB banko komunikacijos ir rinkodaros projektų vadovė

Mob.: +370 659 79912

E-mail: [email protected]

This site is registered on wpml.org as a development site.