Capitalica Capitalica Asset Management +370 612 90001 [email protected]

VERDE statybos prasideda nuo bendradarbiavimo su garsia latvių menininke

Rygos Skanste mikrorajone investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ pradeda išskirtinio dviejų A klasės verslo centrų komplekso „Verde“ statybas. Tiesa, statybos pradedamos kiek neįprastai – ne nuo burzgiančios sunkiosios technikos, o nuo bendradarbiavimo su garsia latvių menininke Kristine Luize Avotina. Verslo centrų komplekso teritoriją juosianti tvora tapo menininkės tapybos darbų ekspozicijos vieta – čia eksponuojami menininkės darbai. Tai pirmas atvejis Latvijoje, kai bendradarbiauja nekilnojamo turto (NT) sektoriaus ir meno atstovai. Planuojama, kad „Verde“ iškils jau 2022-aisiais.

 

„Vystydami NT projektus, nuo pat idėjos iki įgyvendinimo vadovaujamės tvaraus investavimo standartu – siekiame prisidėti prie tvarių ateities miestų kūrimo. Mums svarbios net menkiausios detalės – ne tik tai, kaip atrodys ir kokią žinutę siųs jau pastatytas biurų kompleksas, tačiau ir tai, kaip jis bus statomas, pradedant meno kūriniais ant statybvietės tvoros, baigiant išskirtiniu dėmesiu būsimų darbuotojų savijautai, žaliosioms erdvėms, darnos filosofijai, energetiniam tvarumui“, – sako „Capitalica Asset Management“ vadovas Andrius Barštys.

 

Šeši meno darbai „Verde“ statybvietėje

 

Menininkė Kristine Luize Avotina džiaugiasi, kad šis projektas suteikia progą menui įsikurti netradicinėje, bet kartu ir matomoje erdvėje.

 

„Meno kūriniai ant statybvietės tvoros yra puiki aliuzija į šių dienų bendravimą, kuris nebeturi sienų. Socialiniai tinklai suteikia unikalių galimybių ir moko mus ištrinti tam tikras ribas. Vieni sako, kad tai blogai, o aš manau, kad tai – nuostabu“, – apie meną netradicinėje erdvėje kalba ji ir primena, kad viena naujojo „Verde“ centro koncepcijos idėjų yra ribų tarp skirtingų gyvenimo sferų suliejimas.

 

Jos teigimu, didmiesčio ritmu gyvenančiam žmogui dirsčiojimas į laikrodį ir nuolatinis skubėjimas tarsi jau yra įaugęs į kraują. Tik retas kuris leidžia sau prabangą lankytis meno galerijose ir neskubant grožėtis jose esančiais meno kūriniais.

 

„Mane tiesiog sužavėjo šio projekto vystytojų mintis visuomenei atskleisti savo idėjas, išreikšti būsimo statinio unikalumą ir filosofiją, pasirinkus meno kūrinius. Tai kuria svarbią pridėtinę vertę ne tik būsimam projektui, bet ir visam miestui. Man labai pasisekė, kad savo kūryba galiu prie to prisidėti.

 

Be galo myliu gyvenimą, mėgaujuosi kiekviena jo minute, dalijuosi svarbiomis akimirkomis su brangiausiais žmonėmis. Žinoma, gyvenimas nėra nesibaigiantis vakarėlis, būna ir sunkių momentų, bet savo kūryba stengiuosi spinduliuoti būtent šią emociją – gyvenimo džiaugsmą. Tikiuosi, kad mano kūryba palies ir praeivius“, – šypsosi menininkė Kristine Luize Avotina.

 

Menininkų ir NT atstovų bendradarbiavimas turėtų tapti sektinu pavyzdžiu  

 

Nekilnojamojo turto konsultacijų ir valdymo bendrovės „Colliers International“ vienas iš padalinio Latvijoje vadovų, ekspertas Eriks Bergmans teigia žinantis tik keletą pavyzdžių, kai nekilnojamojo turto projektų vystytojai ir menininkai susitelkė bendriems projektams.

 

„Deja, tokių pavyzdžių bent kol kas nėra daug ir tai, kad „Verde“ projekto vystytojai kartu su menininke padovanos Rygos miestui kai ką labai gražaus – itin džiugina. Neabejoju, kad ateityje tokia menininkų ir projektų statytojų sintezė taps tradicija. Juk latviai pasižymi giliu kultūros pajautimu, tad ir mūsų kūrėjų darbai laukiami pačiose įvairiausiose vietose“, – sako E. Bergmans.

 

Paklaustas apie tai, kokią pridėtinę vertę visuomenei kuria netikėtose vietose eksponuojami meno darbai, ekspertas tikina, kad menas pozityviai veikia žmogaus darbinę aplinką.

 

„Visų nekilnojamojo turto projektų centre visuomet turi būti žmogus. Tiek viduje, tiek išorėje. Jei statybos menas aukščiausių standartų siekiančiuose statiniuose suderinamas su dailės menu, žmogui tai sukuria pozityvią darbo aplinką ir būdamas joje jis stengiasi siekti pačių geriausių rezultatų“, – pasakoja E. Bergmans.

 

Išskirtinis dėmesys ir pačioms statyboms, ir komplekso filosofijai

 

„Verde“ statybas planuojama pradėti dar šiais metais. Pasak A. Barščio, nors paprastai statybviečių vaizdas ne itin džiugina praeivių akį, tačiau „Verde“ nuo pat pirmos idėjos iki įgyvendinimo vadovaujasi itin aukštos kokybės ir estetikos principais – būtent todėl statybvietė apjuosta garsios latvių menininkės darbais, kurie, tikimasi, kurs geras emocijas miestiečiams ir miesto svečiams bei leis iš arčiau susipažinti su šios menininkės kūryba.

 

„Suprantame, kad statybos dažnai sukelia nepatogumų, tačiau siekiame juos minimizuoti. Jausdami didelę pagarbą Rygai, ne tik stengiamės prisidėti prie tvarumo kūrimo, bet ir visų statybų metu aplinkines gatves valysime po sunkiosios technikos judėjimo aplink statybų aikštelę. Jeigu prireiks, imsimės ir kitų priemonių, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų“, – apie būsimas statybas pasakoja A. Barštys.

 

Prestižinėje Rygos vietoje iškilsiantis verslo centras išsiskirs ne tik ypatingu dėmesiu žaliosioms idėjoms, bet ir darnos filosofija. Nuolat skubančiam šių dienų žmogui bus siūlomas funkcionalus būdas derinti darbo ir poilsio laiką, atrasti naujas įkvepiančias, atsipalaiduoti, mėgautis bendravimu, kūrybą skatinančias erdves.

 

Iš viso į 45 tūkst. kv. m. ploto kartu su požeminiu garažu verslo centrų kompleksą ketinama investuoti apie 60 mln. eurų. Išskirtinio dizaino „Verde“ biurų kompleksas planuojamas statyti pagal BREEAM Excellent standartą.

 

Be Rygoje plėtojamo projekto, „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ taip pat valdo Kaune, šalia Neries veikiantį verslo centrą „Kauno dokas“, Klaipėdoje įsikūrusį prekybos centrą „Luizė“ bei Vilniuje esantį verslo centrą „135“. Be kitų investuotojų, į „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ praėjusių metų pabaigoje ir šiemet investavo ir „INVL Asset Management“ valdomi pensijų fondai bei draudimo bendrovė „Bonum Publicum“.

 

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ valdanti „Capitalica Asset Management“ užsiima Baltijos šalių komercinio nekilnojamojo turto valdymu. Investicijų valdymo įmonė buvo įsteigta 2016 m. Kontrolinis „Capitalica Asset Management“ akcijų paketas (80 proc.) priklauso vienai didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių SBA, 20 proc. akcijų – A. Barščio įmonei „Fox Holdings“.

This site is registered on wpml.org as a development site.