Capitalica Capitalica Asset Management +370 612 90001 [email protected]

Žalgirio gatvėje pradedamas vystyti naujas verslo centras „Sand Offices”

„Capitalica Asset Management“, vietoje Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato, įgyvendina tvarų projektą „Sand Offices“. Naujas verslo centras pasiūlys modernius biurus už patrauklią kainą, kurie išsiskirs inovatyviu dizainu ir patogumais.

Rugsėjo 8d. Capitalica Asset Management gavo leidimą rekonstruoti Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje esantį administracinį pastatą. Jau 2024 metų pabaigoje nuomininkai įsikels į modernų biurų pastatą pavadinimu „Sand Offices“ sparčiai besivystančiame Šnipiškių rajone. 

Bendrovė sukurs kokybišką A+ energetinės klasės verslo centrą, kurio kokybė nenusileidžia Konstitucijos pr. išvystytiems NT projektams, tačiau galintį pasiūlyti konkurencingesnę nuomos kainą.

„Statydami „Sand Offices“ mes siekiame neieškoti greitos grąžos, o sukurti verslo centrą, kuris ilgaamžius sprendimus ir aukščiausią kokybę paverčia prieinamu kuo didesnei grupei sėkmingų verslų. Skiriame daug dėmesio atsakingiems architektūriniams ir interjero sprendimams, kad kiekvienas pastato plotas būtų ne tik vertingai išnaudotas, bet tuo pačiu suteiktų puikią savijautą dirbantiems šiame pastate”, – teigia Andrius Barštys, „Capitalica Asset Management“ valdybos pirmininkas.

Projektą įkvėpė unikalus teritorijos paveldas ir ateities vizija

Viena iš pagrindinių projekto misijų – pasiūlyti pridėtinę vertę „išrankiesiems, o ne išrinktiesiems” nuomininkams. Investuotojai siekia užtikrinti, kad pasirinktos patalpos visiškai atitiktų nuomojančių organizacijų poreikius, pradedant nuo pragmatiškų aspektų kaip lokacija ir kaina iki emocinių bei estetinių reikalavimų.

Pastato konstrukcija – iš surenkamo gelžbetonio, o tai mažina patalpų viduje esančių kolonų skaičių, lengvina išplanavimo bei inžinerinių tinklų sprendinius. Tuo tarpu fasado apdaila yra daroma iš klinkerio plytų – retai matoma medžiaga moderniuose biurų pastatuose, tačiau įprasta Vakarų Europos senamiesčiuose, kur ji jau daug šimtmečių kuria ilgaamžiškumo, kokybės bei natūralumo įspūdį. 

Šios medžiagos pasirinkimas įkvėptas ir turtingos teritorijos praeities: kadaise čia egzistavo esminės Vilniaus molio radimvietės, kur kastas raudonas molis, naudotas didžiajai daliai senųjų gotikinių ir barokinių pastatų. Kasant molį,  būtent čia rasta ypač įdomių paleontologinių radinių – mamutų kaulų. „Molio karjerai, mamutų kaulai – visa tai  įkvėpė moliniam klinkerio fasadui, kuris yra visgi ne tiesmukas raudono molio spalvos, o smėlinis, šviesus ir lengvas, natūralus, malonus stebėti ir prisiliesti einant pro šalį. Būtent iš to ir kilo „Sand Offices“ pavadinimas”, sako Lukas Rekevičius, architektūros studijos „Aketuri architektai”, suprojektavusios pastatą, direktorius. „Malonu būti šalia – tokios emocijos siekiame pastato architektūra ir interjero sprendimais”.

Sieks atitikti aukščiausius kokybės ir komforto standartus

10100 kv. m. BREEAM sertifikuotas pastatas yra plėtojamas naudojant universalius projektavimo principus ir taps pritaikytas visiems biuro nuomininkų poreikiams: jų lauks įvairaus dydžio biurų patalpos, restoranas, mažmeninės prekybos patalpos, erdvus priimamasis. Naujasis pastatas bus aukštesnis, bet trumpesnis, ko dėka pavyko dalį teritorijos paskirti žaliam kiemeliui ir šalia pastato esančioms viešosioms erdvėms. 

Be to, „Sand Offices“ bus įrengtos pristatymo ir kurjerių sustojimo patalpos, dušai, persirengimo kambariai, dviračių ir paspirtukų saugyklos, požeminė ir lauko automobilių stovėjimo aikštelė. Pirmajame aukšte numatytas erdvus holas su didžiuliu LED ekranu, kuriame bus transliuojami gamtos vaizdai, garsai ir kvapai. Atskiruose biurų aukštuose suplanuoti dideli balkonai su viduje augančiais gyvais medžiais, ant pastato stogo yra numatyta galimybė įrengti terasą su vaizdu į centrinį verslo rajoną bei naujai atidarytą Japonišką sodą, taip suteikiant pastatui dinamiškumo, natūralumo. 

Anot „Aketuri architektai” direktoriaus L. Rekevičiaus, architektūrinis sprendinys savyje apjungia keletą idėjų. „Viena iš jų –  tvirtai sankryžą pažymintis urbanistinis tūris, pakankamai ženkliškas, kad pažymėtų ikonišką pastato teritoriją, žyminčią patekimą į miesto centrą atvažiuojant iš kitų rajonų –  savotiški miesto vartai. Antra mintis – irgi urbanistiškai pagrįsta. Pakankamai didelį tūrį norėjome suskaidyti taip, kad stebėtojai, judantys Žalgirio ar Linkmenų gatvėmis matytų ne vientisą plytinį monolitą, o įvairius architektūrinius įkirtimus, gausiai apželdintas terasas – visa tai kuria dinamišką siluetą iš visų svarbiausių taškų.”

Sieks praturtinti svarbią sostinės teritoriją

Nekilnojamojo turto paslaugas teikianti bendrovė „Newsec”, išskirtinėmis teisėmis atsakingi už nuomininkų paiešką “Sand Offices” projekte, tiki, jog šis biurų projektas tinkamai išpildys ikonišką pastato teritoriją, žyminčią patekimą į miesto centrą atvažiuojant iš kitų rajonų –  savotiškus miesto vartus.

„Žalgirio gatvė yra labai perspektyvi vieta verslui. Šalimais yra centrinis verslo rajonas, jaučiama pozityvi sinergija su kitais verslo centrais ir gyvenamaisiais pastatais. Tai gerai matoma, itin lengvai identifikuojama vieta mieste, turinti patogų susisiekimą tiek privačiu, tiek viešuoju transportu. Pastato lokacija užtikrina lengvą susisiekimą su Konstitucijos pr. pėstute ar paspirtuku/dviračiu,” teigė Jurgita Ragaišė, „Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovė Lietuvoje. „Paskutiniais metais mikrorajone auga gyventojų skaičius, statomi nauji gyvenamieji projektai, atnaujinami parkai ir viešosios erdvės, pėsčiųjų ir dviratininkų takai, artimoje ateityje numatyti keli dideli multifunkciniai projektai – visa tai svarbu rajono gyvybės vizijai bei mūsų potencialių nuomininkų patogumui“. 

This site is registered on wpml.org as a development site.